کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

بازدید پورمختار، رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی قدس ویان پورمختار، رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی قدس ویان بازدید به عمل آورد.

 

پورمختار طی این بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه نظیر مخزن، سالن مطالعه، بخش مرجع، بخش کودکان، بخش نشریات و سالن اجتماعات بازدید نمود.
 رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی طی این بازدید ضمن ابراز خرسندی از وضعیت مطلوب کتابخانه عمومی قدس ویان، کتابخانه ها ی عمومی این شهرستان را بازوان پرتوان، برای اجرای برنامه های فرهنگی درسطح شهرستان عنوان نمود.
وی افزود: کتابخانه ها باید به طبع تقاضا و نیاز های  مردم در موضوعات مختلف، بستر های  لازم را از نظر تامین  منابع مکتوب  برای گرایش ها و سلیقه های مختلف داشته باشند، که خوشبختانه این مورد نیز با اجرای برنامه خاصی درحال انجام می باشد.
ابراهیم خانی بخشدار مرکزی کبودرآهنگ نیز دراین بازدید، راه اندازی بخش های کودکان را گامی موثر در زمینه جذب عضو کودکان و خانواده ها و بسترسازی فرهنگ مطالعه از سنین پایین تر دانست.
سید جواد معینی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کبودراهنگ طی این بازدید اظهارداشت: خوشبختانه با برنامه ریزی مسئولین استانی و تلاش های کتابداران شهرستان در کتابخانه های عمومی، سرانه شاخص های کتابخانه های عمومی کبودرآهنگ در وضعیت مطلوبی قرار دارد و کبودرآهنگ از شهرستان های موفق دراکثر زمینه ها بوده است.
 معینی ادامه داد: درحال حاضر بزرگترین مشکل کتابخانه های عمومی این شهرستان، به تاخیر افتادن اجرای پروژه های نیمه تمام، بعد ازگذشت چندین ماه ازشروع اجرای این پروژه ها می باشد و از نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد، با عنایت ویژه به کتابخانه های عمومی، جهت ارتقاء سرانه فضاهای کتابخوانی درشهرستان، اعتبارات در خور توجهی به این موضوع اختصاص داده شود.
علی نعیمی مسئول کتابخانه نیز ضمن اعلام عضویت بیش از 950 نفر و وجود 8000 نسخه کتاب دراین کتابخانه، این کتابخانه را یکی از بهترین کتابخانه های روستایی استان در زمینه فعالیت درشبکه کتابخوانان حرفه ای و درخواست کتاب از طریق طرح کتاب من برشمرد.
لازم به ذکر است: کتابخانه عمومی قدس، در روستای ویان از توابع شهرستان کبودراهنگ با بیش از4000 نفر جمعیت و درنزدیکی بزرگراه تهران _همدان واقع شده است.
[ ۱۳٩٢/٧/٢٥ ] [ ۱:۱٤ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر