کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

زیباترین کتابخانه عمومی جهان با نمایی از جنس کتاب

کتابخوانی و بالا بردن سطح فرهنگی مردم یک کشور تنها در قالب شعار امکان پذیر نیست و یکی از راه‌های جلب مردم برای مطالعه استفاده از جنبه‌های بصری است. مسئولان نهاد کتابخانه کشور در این روزها بارها از بالا رفتن میزان مطالعه مردم سخن به میان آورده‌اند اما به راستی تا چه اندازه تلاش کرده‌اند از طرقی به غیر از مصاحبه و ایراد سخنرانی مردم را به کتابخوانی تشویق کنند.

 

تصاویر زیر نمایی از کتابخانه‌ عمومی شهر کانزاس، در ایالت میسوری ایالات متحده آمریکا، است. این کتابخانه در سال 1922 ساخته شد و یکی از شناخته شده‌ترین کتابخانه‌ها در سراسر جهان است. این کتابخانه از سنگ ساخته شده است و در شب با استفاده از چراغ‌های تزیینی نمای آن بسیار دینی می‌شود.

این کتابخانه در کنار استفاده از جذابیت‌های بصری برنامه‌های گوناگونی را برای جذب مخاطب انجام داده است. نمایش روزانه فیلم، بازی‌های تفریحی برای نوجوانان، جلسات شعر و موسیقی و ... از اقداماتی است که این کتابخانه به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. این کتابخانه در سال 2011 به عنوان عجیب‌ترین کتابخانه جهان انتخاب شد.

تصاویر این گزارش به اندازه کافی گویای این هستند که این تشویق‌های غیر مستقیم تا چه اندازه می‌توانند در میزان مطالعه و افزایش میزان مطالعه مفید باشند.

 

 
[ ۱۳٩٢/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر