کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 

بسیاری از کودکان و نوجوانانی که به کتابخانه مراجعه می کنند، وقتی که به سمت کتاب های مناسب سنشان راهنمایی می شوند، می توان حس نارضایتی را در چهره شان دید. عده ای می گویند: ما که بچه نیستیم، این کتاب ها برای بچه هاست. عده ای هم از اینکه نتوانند به کتاب های مخصوص سنین بالاتر دسترسی پیدا کنند نگرانند.

من نیز زمانی که کودک بودم وقتی به کتابخانه مراجعه می کردم و اجازه دسترسی به کتاب های دیگر را نداشتم، بسیار ناراحت می شدم. برای همین حس این کودکان و نوجوانان ناراضی را کاملا درک می کنم.

شاید اگر بزرگسالان نیز از کتاب ها محروم شوند اشتیاق بیشتری نسبت به مطالعه پیدا کنند. در حال حاضر که در هر مکانی یا کتابخانه وجود دارد و یا قفسه های کتاب. اما افرادی که اهل مطالعه باشند کم پیدا می شود. انسان وقتی کالایی به راحتی در اختیارش قرار بگیرد قدرش را نمی داند، اما نسبت به چیزی که از آن محروم می شود تشنه و حریص است.

به قول شاعر:

آب کم جو تشنگی آور بدست...

[ ۱۳٩٢/٥/۱٠ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر