کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

ketabe-man.jpg

(آشنایی باسامانه طرح کتاب من)

سامانه کتاب من طرحی است ملی در راستای اعتلای عدالت فرهنگی جامعه و ترویج فرهنگ مطالعه در کشور.

در طرح کتاب من اعضاء کتابخانه های عمومی کشور در صورت مراجعه به کتابخانه محل عضویت خود و موجود نبودن کتاب مورد نیازشان با پر کردن فرم مخصوص، کتاب مورد نیاز خود را درخواست می کنند.اطلاعات کتب مورد نیاز اعضاء از طریق سامانه اینترنتی کتاب من www.booki.ir  مربوط به نهاد کتابخانه های عمومی کشور منتقل می شود و پس از بررسی کتاب به آدرس کتابخانه مدنظر در اسرع وقت ارسال می گردد.اعضاء به فراخور مدرک تحصیلی شان می توانند 4 تا 8 کتاب در سال درخواست دهند.

تاریخچه:

طرح تامین منابع کتابخانه ای به درخواست مخاطب جهت افزایش سرانه مطالعه و همچنین تکریم ارباب رجوع به صورت آزمایشی از تابستان 86 در نهاد کتابخانه های عمومی کشور کلید خورد.طرح کتاب من در اردیبهشت ماه 1388 توسط رییس جمهور محترم در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتتاح شد.این طرح با راه اندازی سامانه فعلی (www.booki.ir) در سال 1388 در یازده استان کشور از جمله خراسان رضوی اجرا شد و پس از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب ( اردیبهشت 1389) در سراسر کشور به اجرا درآمد.

اهداف طرح کتاب من:

*حرکت در راستای عدالت فرهنگی.

*جذب اساتید، پژوهشگران، نخبگان و دانشجویان به کتابخانه های عمومی و تامین منابع مطالعاتی آن ها.

*مشارکت اعضای کتابخانه ها.

*جذب تمامی افراد و اقشار به کتابخانه و تامین نیاز اطلاعاتی آنها و ترویج فرهنگ مطالعه.

 لذاقابل توجه کلیه اعضای محترمی که با این سامانه آشنایی چندانی ندارند می توانند به مسئول کتابخانه مراجعه نموده و ضمن آگاهی بیشتر با این سامانه کتاب و منابع مورد نیاز خود را درخواست دهند.

سامانه ملی کتاب من

ketabman.ir
[ ۱۳٩٢/٥/۱٠ ] [ ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر