کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

                              پیام دبیر کل به مناسبت عید سعید فطر                                                    

                                        بسم‌الله الرحمن الرحیم

رمضان رفت و موسم عید است                       همه عالم زِ عِطر فِطر، شد سرمست

 

بار دیگر لطف دبیر مدبر سرنوشت در شب‌های قدیر قدر و تقدیر، امکان حضور سالی دیگر در ماه خدا ماه مهر و صفا و سعادت میهمانی بر سر خوان رحمان، رمضان را نصیبمان کرد.

اینک پس از یک ماه سعی در صفای این ماه که به تمامی راه به سوی صلاح را در پیشِ روی انسان قرار می‌دهد و در طول با برکتش، فرصت ناب سیر در افق بلند معنویت و بهره‌مندی از پرتو پر فروغ و انور روزه‌داری به جسم و جان آدمی روشنی و جلا می‌بخشد، نوبت افطار در پناه لطف یار و با فطرت‌های بری از زنگار فرا رسید؛ رمضانی دیگر از عمرمان عبور کرد و و ما عابران جاده‌ی وفا و جدیت ماه قرآن، از خدای خویش پرسان که یارا! آیا لطف و حکمتت باری دیگر ما را به ضیافت با شکوه و امکان خاص فتح‌الفتوح صبوری، میهمان سفره‌ی مهرت خواهد کرد و به جان امیدواریم که این تقدیر نصیبمان شود که سخت، بی‌نظیر است و پرمقدار و چه توشه‌ها که می‌توان از این سفره‌ی گشوده برگرفت و از برکتش چه چراغ‌ها که می‌توان پیش‌روی سفر خطیر آخرت بر افروخت؛ اما با همه‌ی دل‌تنگی‌ها و آرزومندی‌هامان برای نوشیدن از چشمه‌ی جوشان و گوارای فیض رمضان، امکان انکار شادی و احساس شور و نشاطی که از نوید رسیدن عید، در روح و جانمان دمیده شده، ممکن نیست.

رمضان رفت صد افسوس، ولی فطر رسید                     می‌دهد مژده به پاداش و به شادیت، نوید

عید سعید فطر نوید رحمت و شادی و روز پاداش تلاش الهی و عبادت زیبای روزه‌داری است؛ اما همراه و هم‌سو با این سرور دلنشین، نکاتی بس ظریف، عجین و هم‌نشین است که مسلمانان با ایمان باید با دقت و توجه خاص و عالمانه و انجام فرایض آسمانی این عید بزرگ روحانی، ثواب روزه را کامل کرده؛ از بهره‌ی وافی آن بَرخورند؛ این عید روزی است که خداوند مسلمانان جهان را به هم‌یاری و هم‌دلی امر کرده به آنان، فرمان پرداخت زکات فطره را داده است، پرداخت این زکات که با نیت عبادت و تقرب به خداوند متعال انجام می شود در حقیقت نوعی بهره گیری از مادیات برای رسیدن به معنویات است و لزوم اکرام و به یاد داشتن نیازمندان و وظایف مومنان نسبت به ایشان را یادآور می‌شود؛ علاوه بر این؛ اجتماع مسلمانان در این روز، می‌تواند در برقراری پیوند و همدلی میان آنان اثرگذاربوده، بغض‌ها و کینه‌ها را تبدیل به دوستی‌ها و صفای سینه‌ها نموده؛ موجباتی فراهم آورد تا مؤمنان احساس اتحاد و نزدیکی بیشتری نسبت به یکدیگر کرده و به لطف این هم‌نوایی، احساس اقتدار و قدرت و عزت دینی در میان مسلمانان موجی شور آفرین برانگیزد؛ اینجانب  به یاری خدا و با مدد از ید قدرتش، پس از انجام فرایضِ فطر، در اجتماع پرشور نمازگزاران با ایمان شهرم، حاضر شده؛ اِن‌شاءالله‌ِتعالی؛ سعادت اقتدا به مقتدایمان و نایب بر حق امام زمان (عج)، رهبر عزیز انقلاب (مد ظله‌العالی) را می‌یابم و برای همه‌ی شما بزرگواران ارزنده، دعای خیر و برکت می‌کنم و از حضور محترم شما عزیزان؛ در جای جای کشور اسلامیمان ایران، التماس دعای خیر و تعجیل در ظهور حجت حق (عج) و فرا رسیدن عید وعده داده شده‌ی حق ودود و بازگشت امام موعود (عج) را دارم.

 

                                                   

                                سلامت و سربلند باشید

                                                                                        منصور واعظی

                                                               دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور

[ ۱۳٩٢/٥/٢۱ ] [ ٧:٥٢ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر