کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

کتابداران نیویورکی کودکان را از طریق بازی کامپیوتری به کتابخانه علاقه‌مند می‌کنند

 کتابداران نیویورکی با طراحی یک بازی کامپیوتری که در فضای یک کتابخانه اتفاق می افتد کودکان را به محیط کتابخانه ها علاقه مند می کنند.

 به گزارش لیزنا، امروزه بازی های کامپیوتری اوقات فراغت کودکان و نوجوانان را به خود مشغول کرده است و این امر مطمئنا کودکان را با خواندن و مطالعه بیگانه کرده است.

 کتابداران نیویورکی برای رفع این مشکل دست به کار طراحی یک بازی کامپیوتری به نام Minecraft شدند تا بدینوسیله کودکان و نوجوانان را به محیط کتابخانه علاقه‌مند کنند.

  این بازی به دستور Karen Letteriello رئیس بخش کودکان و جوانان طراحی و ساخته شده است،  و در آن کودکان برای یافتن یک گنج فضاهای مختلف کتابخانه را طی کرده و با حل چیستان، پازل و برنده شدن در مسابقات ماشین سواری نشانه هایی از این گنج را پیدا می کنند.

 Karen Letteriello که از فروش 30 میلیون نسخه ایی این بازی شگفت زده شده است، اعلام  کرد: « امیدوارم که بچه ها همانطور که از طریق این بازی کتابخانه  Minecraft را به امید یافتن گنجی زیر پا می گذارند در دنیای واقعی نیز کتابخانه ها را کاوش کرده و با گرفتن و خواندن یک کتاب بتوانند خود را در جهانی دیگر تصور کنند.»

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
[ ۱۳٩٢/٦/۱۸ ] [ ٤:۱۸ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر