کتابخانه عمومی غدیر
اخبار فرهنگی کتابخانه - کتابداری - کبودراهنگ
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 

با ریزترین کتاب جهان آشنا شوید

 

یک چاپخانه ژاپنی  اعلام کرد که با استفاده از فناوری بسیار ظریف چاپ موفق شده خردترین کتاب جهان را چاپ کند.

ایرنا به نقل از کیودو گزارش داد: قطع این کتاب 75 صدم میلیمتر در 75 صدم میلیمتر بوده که به چشم غیر مسلح قابل خواندن نیست.این کتاب در 22 صفحه تهیه شده و درباره گلها مثل گل گیلاس و گل هلوی ژاپنی بوده که نام این گلها به چهار شیوه خط ژاپنی نگاشته شده است.

چاپخانه «توپان» در نظر دارد این کتاب را به عنوان خردترین کتاب جهان به مسوولان کتاب رکوردهای جهان (گینس) عرضه کند.

کوچک ترین کتاب جهان نه دهم میلی متر در نه دهم میلیمتر بود و در روسیه به چاپ رسیده بود.

کتاب گل های فصلی اکنون در موزه این چاپخانه به نمایش گذاشته شده و قیمت آن با یک ذره بین و یک نسخه چاپ درشت 29 هزار و 400 ین است.

[ ۱۳٩٢/٧/٤ ] [ ٤:٥٩ ‎ب.ظ ] [ جمشید چایانی- فرشته پیری ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دوست من سلام حال که پنجره آشنائیمان را گشودی،با واژه های سرشار از مهر ومحبت ورودت را به گرمی پذیراییم کلامت را به جان ودل می نگاریم،ازاینکه با شما و دیدگاهت آشنا می شویم برخود می بالیم. بیا در پذیرائی دوستانه افکارمان دمی با هم باشیم. نظراتتان زینت بخش وبلاگ ماست. این وبلاگ جهت معرفی کتابخانه عمومی غدیرمیباشد . کتابخانه عمومی غدیرکبودراهنگ در سال1378 تاسیس گردیده است و هم اکنون به آدرس میدان امام حسین (ع) واقع گردیده است . همه روزه پذیرای فرهیختگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است. ساعت فعالیت این کتابخانه همه روزه از ساعت30/7 صبح لغایت 30/8 عصر می باشد و با داشتن حدود 14000نسخه کتاب دارای بخشهای ذیل می باشد: - بخش مخزن - بخش مرجع - بخش کودکان و نوجوانان - بخش کتابهای کمک درسی - بخش نشریات - بخش دیداری شنیداری از جمله خدمات کتابخانه می توان به موارد ذیل اشاره نمود. -سفارش اینترنتی کتاب(طرح کتاب من) -برگزاری مسابقات فرهنگی - ارائه خدمات به نوسوادان -استفاده از اینترنت پرسرعت ADSL - استفاده از نمایه نشریات
موضوعات وب
صفحات دیگر