طرح های برتر کتابخانه

فضاهای آزاد

کتابخانه و learning commons frederick E. Berry ، دانشگاه دولتی (Salem (Mass

 

learning commons نوین در دانشگاه دولتی Salem یک نمونه از وسعت و فضاهای باز می باشد.فرم راه پله ی در حال حاضر مرکزی این مجموعه، دیوار های شیشه ای پلیسه دار که به محوطه چمن کاری می رسند و صندلی هایی که در امتداد دیوار برای نشستن مراجعین گذاشته شده است، این تصور را تقویت می کند.

ساختمان جدید

Shepley Bulfinch (معماری)

مساحت:۱۲۸۰۰۰ فوت مربع

ارزش: ۵۰,۴ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه ی عمومی نیویورک،شعبه Mariners Harbor (بخش جنوب غربی نیویورک)

 

طرح تک طبقه ی کتابخانه Mariners Harbor وسعت آن را کاهش داده است ولی فضای زیادی را ایجاد نموده است.اتاق های گسترده و باز با پنجره هایی بزرگ راحتی و مطالعه ای آرامش بخش را به ارمغان می آورند.همچنین فضاهایی برای تکنولوژی در میان قفسه های اندک کتابخانه تعبیه شده است.

A*PT Architecture (گروه معماری در نیویورک)

مساحت:۱۰۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۷,۵ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه ی عمومی( Queens (N.Y.،شعبه ی Glen Oaks (محله ای در نیویورک)

 

شعبه ی جدید Glen Oaks دو برابر ساختمان قبلی اش مساحت دارد و اتاق هایی برای مطالعه در سه طبقه دارد که در میان آن ها فضاهایی برای کار با کامپیوتر و اتاق های اجتماع تعبیه شده است.در بیرون از کتابخانه هم فضاهایی در باغ و میدان برای مطالعه عموم مردم وجود دارد.

ساختمان جدید

 Marble Fairbanks (معماری)

مساحت:۱۸۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۱۱,۷۵ میلیون دلار

 

 

استفاده و استقرار مجدد

کتابخانه ی عمومی نیویورک،شعبه Stapleton

 

NYPL (سازمان کتابخانه های عمومی نیویورک) کتابخانه کارنگی ساخته شده در سال ۱۹۰۷ در شهر Stapleton, Staten Island را بازسازی نمود و ۷۰۰۰ فوت مربع کتابخانه مدرن در کنار ساختمان قبلی اضافه نمود و دو ساختمان را با هم یکی کرد.برای ساخت این قسمت جدید از تیرها،ستون ها،تیرچه ها و سقف صنوبری داگلاس glue-laminated۶  استفاده شده است.ساختمان قبلی به محلی برای مطالعه کودکان تبدیل شد.

توسعه و نوسازی

Andrew Berman Architects ( معماری)

مساحت:۱۲۷۰۰ فوت مربع

ارزش:۱۵ میلیون دلار

 

 

 

مدارس عمومی شهر Baltimore،کتابخانه دبستان Samuel Coleridge-Taylor

 

دبستان Samuel Coleridge-Taylor با وجود این نوسازی، گذشته ی خودش را هم دربر دارد.عناصر قدیمی دست نخورده باقی مانده اند تا معماری تاریخی ساختمان را نشان دهند.گذرگاه های طاقدار آجری که پشت دیوارها پنهان شده بودند حالا درب ورودی را می سازند،و کف اتاق آن که قدمتی ۱۰۰ ساله دارد و از چوب سختی ساخته شده است حالا پس از آزاد شدن از پوشش اش می درخشد.

نوسازی

JRS Architects (معماری)

مساحت:۲۴۰۰ فوت مربع

ارزش:۴۸۰۰۰۰ دلار

 

 

 

کتابخانه ی عمومی (Corvallis-Benton County (Oreg،کتابخانه ی Monroe Community

 

این کتابخانه جدید بخشی از انبار متروکه در Benton County, Oregon است.این کتابخانه اضافه بر انبار ساخته شده بود که به حالت اول برگردانده شد و به مجموعه ای برای جلسات تبدیل شد.این ساختمان نمونه کاملی از رقابت بین قدیمی و جدید بودن است،ویژگی های تاریخی که شامل دیوار نویسی ها و پوستر های دیواری است،محفوظ مانده اند و منابع انرژی خورشیدی و geothermal۵ اضافه شده اند.

انطباق و استفاده دوباره

Broadleaf Architecture (گروه معماری)

مساحت:۷۵۵۰ فوت مربع

ارزش:دو میلیون دلار

 

 

 

برای کودکان

کتابخانه های عمومی نیویورک،شعبه Washington Heights

 

اتاق مطالعه برای کودکان کل طبقه ی دوم کتابخانه شعبه Washington Heights را دربر میگیرد.این فضا شامل قفسه هایی پیچ خورده و میز هایی دایره ای برای مطالعه ی جمعی می شود.در کنار هر پنجره صندلی هایی برای نشستن وجود دارد.همچنین جایگاه هایی برای امانت گرفتن کتاب ها توسط خود افراد وجود دارد.در کنار هر پنجره جفت نیمکت ها قرار گرفته اند تا فضای بیشتری ایجاد کنند. 

نوسازی

Andrew Berman Architect (گروه معماری)

مساحت:۳۳۰۰ فوت مربع

ارزش:۲,۱ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه Centennial ،Midland،Texas

 

شهرستان Midland یک مغازه خرده فروشی را به یک کتابخانه عمومی مدرن و مورد پسند بچه ها تغییر کاربری داد.چهار عدد درخت فولادی در داخل ساختمان جایگذاری شد تا صدا و تصویر طبیعت را در یک مسیرنقاشی شده پخش نمایند.ویدیو پروجکشن های دیگری هم در بخش کودکان جایگذاری شدند.یک بالون واقعی هوای گرم هم توسط یک زن پنسیلوانیایی اهدا شد.این بالون پس از پروازش به تگزاس،برای جایگذاری در کتابخانه تغییر اندازه داده شد و به یک مکان مطالعه برای کودکان و والدینشان تبدیل شد.

انطباق و استفاده دوباره

Dewberry (گروه معماری)

مساحت:۳۳۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۳,۴۸ میلیون دلار

 

 

ترمیم خرابی ها

کتابخانه های عمومی (.Birmingham (Ala،شعبه شهر Pratt

 

پس از آسیب توفان سال ۲۰۱۱.کتابخانه ی Pratt City با هدف آموزش جامعه تولدی دوباره یافت.شکل کلی طراحی این کتابخانه همچنین تاریخ معدن کاری زغال سنگ این منطقه را به یاد می آورد و موزه ی محلی ابزار آلات درون قفسه های کتابخانه و اتاق های مطالعه جا داده شده اند.

 نوسازی

Herrington Architects, P.C. (گروه معماری)

مساحت:۸۳۹۲ فوت مربع

ارزش:۱,۵ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه عمومی Brooklyn،شعبه Coney Island

 

بعد از آسیب ها بادهای قوی شنی و سیل ۵ فوتی در سال ۲۰۱۲ ، شعبه ی Coney Island برای بازتاب تاریخ منطقه تجدید بنا شد.دیوارهای کتابخانه پر از عکس های بایگانی شده هستند و تخته های به جا مانده از boardwalk۴ برای سقف جدید کتابخانه استفاده شده اند.

نوسازی

BHC Architects (گروه معماری)

مساحت:۶۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۲,۷ میلیون دلار

 

 

فراگیری آشپزخانه ای

کتابخانه ی مستقل Philadelphia،شعبه ی Parkway Central

 

نوسازی شعبه ی Parkway Central شامل گسترش بخش آشپزخانه و کلاس های آشپزی برای کودکان،نوجوانان،خانواده ها و بزرگسالان بود.این مجموعه مشتمل است بر سه اجاق،یک کباب پز،۱۶ چراغ خوراک پزی (چهار تا از آن ها در demo island هستند)،یک یخچال walk-in۳،۳۶ صندلی برای ۹ میز،سه دوربین که از نماهایی از این فضا تهیه می کنند،چراغ های خوراک پزی نزدیک یک تلویزیون صفحه مسطح و یک حیاط بیرونی با یک باغ که برای کلاس ها از آن استفاده می شود.

نوسازی

Safdie Architects (معماری)

مساحت:۳۲۴۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۱,۰۸ میلیون دلار

 

 

زمین های سرسبز

دانشگاه ایالت Armstrong Atlantic،کتابخانه Lane ، Savannah, Georgia

 

گسترش learning commons نوین در کتابخانه Lane به قصد تغییر فضای موجود به یک مجموعه درجه یک LEED۲  که شامل  بام سبز(green roof) ،سیستم های مکانیکی و چراغ های بهینه-مصرف انرژی و صفحات خورشیدی برای تولید انرژی های تجدید پذیر است، تبدیل می شود.

بازسازی

Cogdell and Mendrala Architects (معماری)

مساحت:۶۶۰۲۲ فوت مربع

ارزش:۳,۸۹ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه ی عمومی (.Hillsboro (Oreg،شعبه Shute Park

 

به عنوان یک پروژه مطرح در زمینه ی چالش های ساسختمان های بهتر که توسط سازمان انرژی آمریکا ترتیب داده شده بود، Shute Park متحمل نوسازی هایی در زمینه ی بهینه سازی مصرف انرژی شد.یک سیستم موثر HVAC۷  اجرا شد،چراغ های بیرونی با LED جایگزین شد،حسگر های حرکتی نصب شد،سیستم پنجره ها با شیشه های عایق دار عوض شد،دیوار های بیرونی عایق دار شدند و سقف کارآمدتری اضافه شد.براساس یک تخمین برای مصرف انرژی این ساختمان،هزینه و مصرف انرژی ۲۰ درصد کاهش داده شد.

نوسازی

Hennebery Eddy Architects (معماری)

مساحت:۱۵۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۳,۷۶ میلیون دلار

 

 

انعطاف پذیری در سرویس دهی

کتابخانه ی عمومی (Cuyahoga County (Ohio ،شعبه Parma-Snow

 

کتابخانه Parma-Snow برای نیازهای عمومی نوسازی شد.این ساختمان از ۱۲۰۰۰ فوت مربع به ۴۱۰۰۰ فوت مربع گسترش یافت و حالا امکاناتی همچون اتاق های نشست سمعی و بصری،کافه،بیش از ۴۰ جایگاه کامپیوتری،بوستانی برای مطالعه در هوای آزاد و یک تالار کنفرانس عمومی دارد.

نوسازی و توسعه

Holzheimer Bolek + Meehan Architects ( معماری)

مساحت:۴۱۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۱۵,۲ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه ی عمومی (Madison (Wis،کتابخانه ی مرکزی

 

اتاق های میانی مطالعه در ساختمان سه طبقه این کتابخانه امکان استفاده از نور طبیعی و روشنی روز را دارد،علاوه بر این کتابخانه Madison طبقه ی سوم را برای استفاده عمومی نوسازی نمود و نمایشگاه هنری،اتاق هایی برای نشست ها و تراسی که رو به زمین چمن است را به این طبقه اضافه نمود.این طبقه همچنین برای استفاده های شخصی اجاره داده می شود.

نوسازی و توسعه

MSR (گروه معماری)

مساحت:۱۲۰۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۲۹,۷ میلیون دلار

 

 

مراکز تحصیلات عالیه 

کتابخانه های دانشگاهی جنوب شرقی،کتابخانه Snell، Boston

 

کتابخانه ی Northeastern’s Snell،از یک کتابخانه ی سنتی به یک ساختمان پیشرفته رسانه ای تغییر کاربری داد.این مجموعه از خلاقیت ها،طراحی ها و آنالیزهای  دیجیتالی پشتیبانی می کند و شامل آزمایشگاه های چاپ سه بعدی،مرکز نوآوری و استدیو های صدا و تصویر می باشد.

نوسازی

Wilson Architects (گروه معماری)

مساحت:۱۰۰۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۱۸,۵ میلیون دلار

 

 

 

کتابخانه های دانشگاه Iowa ،کتابخانه ی اصلی،شهر Iowa

 

«دهکده مطالعه » که از ۱۶ اتاق کوچک مطالعه در امتداد راه اصلی شهر درست شده است ، نوسازی درخشان کتابخانه ی اصلی شهر محسوب می شود.یک کافه،اتاق های بزرگ تر مطالعه،فضاهای مشترک آزاد و دیگر مناطق ساکت برای مطالعه این طراحی را کامل می کنند.

نوسازی

(گروه معماری)

مساحت:۴۲۷۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۸ میلیون دلار

 

 

فضاهای اشتراکی

کتابخانه مشترک کالج Tidewater Community ،ساحل Virginia، Virginia

 

هنگامی که کالج Tidewater Community و شهرداری Virginia  پی بردند که می خواهند در دو طرف یک خیابان روبروی هم، هر کدام برای خود کتابخانه درست کنند،نیروهای خودشان را برای ساخت کتابخانه ای مشترک به منظور استفاده ی عمومی و دانشگاهی بسیج کردند.علاوه بر این،به منظور ایجاد امکانات دانشگاهی و عمومی،ساختمان جدید شامل ۲۰۰ کامپیوتر برای استفاده ی عمومی،۳۰ فضای اشتراکی کاری،اتاق های نشست عمومی و یک کافه می شود.

ساختمان جدید

Carrier Johnson + Culture (گروه معماری)

مساحت:۱۲۵۰۰۰ فوت مربع

ارزش:۴۳ میلیون دلار

/ 0 نظر / 72 بازدید