معرفی کتاب - مفاتیح الحیات

کتاب مفاتیح الحیات، شامل پنج بخش اصلی بوده و بخش اول با موضوع تعامل انسان با خود است که ۱۲ فصل این بخش شامل تفکر و تدبر، یادگیری و دانش اندوزی، کار و تلاش، حفظ تن و حرمت اضرار به نفس، نظافت و بهداشت، خوردن و آشامیدن، لباس و پوشش، زینت و آراستگی، مسکن و امکانات زندگی، مسافرت، خواب و بیداری و تفریحات سالم و ورزش است.

در بخش دوم مطالبی در زمینه تعامل انسان با همنوعان آمده که شامل فصل هایی با عنوان خویشاوندان، مسلمانان، بیگانگان، مستضعفان، دشمنان و شهروندان است.

بخش سوم نیز تعامل مردم و نظام اسلامی مورد توجه قرار گرفته که شامل ۴ فصل از جمله نظام سیاسی، نظام اجتماعی، شهرداری و شهرسازی و امور اقتصادی است.

بخش چهارم کتاب مفاتیح الحیات به تعامل انسان با حیوان اختصاص دارد که این بخش نیز شامل سه فصل با عنوان نگهداری حیوان، بهره گیری از حیوان و حقوق حیوان است.

بخش پنجم کتاب مفاتیح الحیات در مورد تعامل انسان با خلقت زیست محیطی است که شامل ۹ فصل از جمله محیط زیست، آب و هوا و خاک حاصلخیز، درختکاری و جنگل‌ها، فضای سبز و مراتع، باد و باران، نهرها و دریاها، راه‌ها و جاده‌ها، مواد سوختی و گردشگری و دیدار شگفتی‌های تاریخی و طبیعی است.

در بخش خاتمه مفاتیح الحیات نیز مطالبی در خصوص کارها در روزهای ماه قمری، سنت‌ها، اشارات زمان، اشارات سنت‌ها و فهرست منابع درج شده است.

مفاتیح الحیات کلید زندگی واقعی را به انسان می‌دهد.

/ 2 نظر / 26 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی ضمن تسليت شهادت حضرت علي(ع) وآرزوي قبولي طاعات شما، دعوت شده‌‌‌اید: ******** [گل][گل] مطالبی ارزشمند و داستانهاي خواندني پيرامون مولا حضرت علي(ع)[گل][گل] ********* [گل][گل] «مطالبي ارزشمند و مفيد درباره شب قدر» و «بهترين راه استفاده از شب قدر» [گل][گل] ********* [گل] احادیث زیبا و خواندنی هفته [گل] ## عظمت شب قدر در گفتگوی حضرت موسی(ع) با خدا ## اثر بسیار عظیم خواندن، نوشتن، شنیدن و دیدن فضائل حضرت علی(ع) ## حتی خون شهید، جای حقّ النّاس را نمی‌‌گیرد ******** [گل][گل] معجزه‌‌اي شگفت انگيز از امام حسن مجتبي(ع) [گل][گل] ********* [گل][گل] راهکارهايي براي روزه راحت در تابستان [گل][گل] ******** منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم. www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]