زیباترین کتابخانه عمومی جهان با نمایی از جنس کتاب

کتابخوانی و بالا بردن سطح فرهنگی مردم یک کشور تنها در قالب شعار امکان پذیر نیست و یکی از راه‌های جلب مردم برای مطالعه استفاده از جنبه‌های بصری است. مسئولان نهاد کتابخانه کشور در این روزها بارها از بالا رفتن میزان مطالعه مردم سخن به میان آورده‌اند اما به راستی تا چه اندازه تلاش کرده‌اند از طرقی به غیر از مصاحبه و ایراد سخنرانی مردم را به کتابخوانی تشویق کنند.

 

تصاویر زیر نمایی از کتابخانه‌ عمومی شهر کانزاس، در ایالت میسوری ایالات متحده آمریکا، است. این کتابخانه در سال 1922 ساخته شد و یکی از شناخته شده‌ترین کتابخانه‌ها در سراسر جهان است. این کتابخانه از سنگ ساخته شده است و در شب با استفاده از چراغ‌های تزیینی نمای آن بسیار دینی می‌شود.

این کتابخانه در کنار استفاده از جذابیت‌های بصری برنامه‌های گوناگونی را برای جذب مخاطب انجام داده است. نمایش روزانه فیلم، بازی‌های تفریحی برای نوجوانان، جلسات شعر و موسیقی و ... از اقداماتی است که این کتابخانه به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. این کتابخانه در سال 2011 به عنوان عجیب‌ترین کتابخانه جهان انتخاب شد.

تصاویر این گزارش به اندازه کافی گویای این هستند که این تشویق‌های غیر مستقیم تا چه اندازه می‌توانند در میزان مطالعه و افزایش میزان مطالعه مفید باشند.

 

 
/ 1 نظر / 6 بازدید
باران

از حسن سلیقه شما ممنون . خیلی زیباست